Kredyty

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
mies.
1 miesiąc 120 miesięcy

8 kredytów gotówkowych

PLN
10 000 PLN 3 000 000 PLN
PLN
10 000 PLN 3 000 000 PLN
lat
1 rok 50 lat

17 kredytów hipotecznych

PLN
2 000 PLN 500 000 PLN
PLN
2 000 PLN 500 000 PLN
mies.
1 miesiąc 120 miesięcy

1 kredyt samochodowy










3 karty kredytowe

PLN
1 000 PLN 200 000 PLN
mies.
1 miesiąc 120 miesięcy

6 kredytów konsolidacyjnych gotówkowych

PLN
10 000 PLN 3 000 000 PLN
PLN
10 000 PLN 3 000 000 PLN
lat
1 rok 50 lat

2 kredyty konsolidacyjne hipoteczne

PLN
10 000 PLN 3 000 000 PLN
PLN
10 000 PLN 30 000 000 PLN
lat
1 rok 50 lat

17 pożyczek hipotecznych

Decydując się na skorzystanie z kredytu lub pożyczki należy określić cel, na jaki mają zostać przeznaczone środki  z kredytu oraz ocenić własne możliwości finansowe. W dalszej kolejnośći  wybierzmy odpowiednim okres  kredytowania/spłaty (od 1 miesiaca do nawet 10 lat). Jeśli potrzebujemy zastrzyku gotówki na bieżące wydatki, skorzystajmy z kredytu gotówkowego, pożyczki gotówkowej lub karty kredytowej. Na zakup mieszkania wybierzmy kredyt hipoteczny lub pożyczkę hipoteczną. Jeśli chcemy nabyć nowe lub używane auto – wnioskujmy o kredyt samochodowy.  

Banki, SKOK-i, firmy pożyczkowe  oferują różniące się oprocentowaniem, okresem spłaty, opłatami dodatkowymi produkty kredytowe. Przed wyborem sposobu finansowania, powinniśmy porównać oferty i wybrać kredyt lub pożyczkę dostosowaną do naszych potrzeb i możliwości. Korzystanie z porównywarki kredytów i pożyczek, umożliwi Ci wybór najlepszego i często najtańszego kredytu, w oparciu o interesujący Cię parametr porównania (RRSO, wysokość raty, oprocentowanie kredytu), a także nawiązanie kontaktu z bankiem poprzez wypełnienie formularza kontaktowego. 

Porównując pożyczki i kredyty należy  analizować przede wszystkim: wysokość oprocentowania, kwotę prowizji za udzielenie kredytu oraz dodatkowe opłaty. Pomocne w porównaniu kredytów i pożyczek są dwa parametry: RRSO (czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania) oraz całkowita kwota do zapłaty. RRSO to suma wszystkich odsetek, opłat, prowizji oraz innych kosztów kredytu przedstawionych w ujęciu procentowym w stosunku rocznym. Całkowita kwota do zapłaty to z kolei suma całkowitego kosztu kredytu  i całkowitej kwoty kredytu. 


Znajdź odpowiednie kredyty dla siebie

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Wybór dobrego i jednocześnie taniego kredytu gotówkowego nie jest czymś szczególnie trudnym. Wymaga od zainteresowanej osoby wykonania tylko kilku czynności:

  • określenia kwoty, jaka jest nam potrzebna (nie powinniśmy zadłużać się na kwotę, która nie jest nam potrzebna i spłacenie której mogłoby spowodować u nas problemy finansowe)
  • porównania ofert kilku kredytów na podstawie prowizji, oprocentowania, okresu spłaty, opłat dodatkowych. Oferty możemy porównać przez Internet (wykorzystując porównywarki kredytowe), lub odwiedzając oddziały banków i biorąc w każdym z nich formularz informacyjny (w każdym banku musi on zawierać takie same informacje)
  • przeanalizować RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania) oraz całkowitą kwotę do zapłaty. Wielkości te powiedzą nam więcej o koszcie kredytu niż np. wysokość miesięcznej raty zobowiązania.

Otrzymanie taniego kredytu może być często uwarunkowane koniecznością skorzystania przez klienta z dodatkowych produktów lub usług oferowanych przez bank (np. ubezpieczenia, karty kredytowej czy konta). Opłaty za korzystanie z takich produktów automatycznie podniosą koszty kredytowe. Wybór dobrego, a zarazem taniego kredytu wymaga więc czasu. Dokładna analiza kilku lub nawet kilkunastu propozycji z różnych banków jest kluczem do znalezienia najbardziej korzystnej dla nas oferty.

 

Jak wybrać najlepszą szybką pożyczkę?

Szybkie pożyczki gotówkowe cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem klientów. Przyczyniają się do tego takie cechy jak szybkość, elastyczność i ogólnodostępność tych produktów. Przy podjęciu decyzji należy pamiętać o:

  • całkowitych kosztach – poza oprocentowaniem, zwróćmy uwagę na całkowity koszt pożyczki, czyli przeanalizujmy wszystkie pozostałe opłaty – m.in. prowizje, opłaty za rozpatrzenie wniosku, ewentualne ubezpieczenie i przedłużenie terminu płatności. Często bowiem okazuje się, że musimy zwrócić nawet dwa razy tyle, ile pożyczyliśmy pierwotnie.
  • uważaj na promocje – upewnij się, że oferowane przez firmę pożyczkową promocje nie są ograniczone czasowo – niższe oprocentowanie może bowiem obowiązywać tylko przez pierwsze 3 miesiące, a później wzrośnie kilkukrotnie, co może przysporzyć nam spore kłopoty finansowe.
  • przedłużenie terminu płatności – firmy pożyczkowe zwykle nie robią trudności z przedłużeniem terminu spłaty. Trzeba się tu liczyć jednak ze sporymi kosztami. Przedłużenie płatności nawet o kilka dni może nas kosztować kilkadziesiąt złotych!

Dzięki szybkim pożyczkom gotówkowym możemy pożyczyć gotówkę na nieoczekiwane wydatki, już od kilkuset złotych, na krótki okres czasu ( np. tydzień czy miesiąc ). Zapoznajmy się jednak dokładnie ze wszystkimi opłatami, gdyż może się okazać, że za taką pożyczkę zapłacimy kilkakrotnie więcej niż w przypadku pożyczki bankowej.

Jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy?

Wybierając kredyt samochodowy powinniśmy sprawdzić nie tylko ogólne warunki cenowe, ale również :

  • RRSO - (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania) oraz całkowitą kwotę do zapłaty. Dzięki tym wartościom możemy bliżej zapoznać się z kosztem kredytu.
  • wymagany wkład własny – wymagany wkład własny różni się w zależności od banku. Większość banków udziela jednak kredytów na zakup auta na całą jego wartość. Jednak im starszy samochód, tym banki domagają się wyższego wkładu własnego.
  • zabezpieczenie – kredyt na auto z zabezpieczeniem może mieć dwie formy: zastaw rejestrowy oraz przewłaszczenie na zabezpieczenie. Zastaw rejestrowy polega na umieszczeniu wpisu w krajowym rejestrze zastawów. Przewłaszczenie na zabezpieczenie polega na tym, że bank staje się współwłaścicielem naszego samochodu w 49%, a karta pojazdu pozostaje w banku – bez niej nie możemy sprzedać auta. Możemy również wybrać kredyt bez zabezpieczenia, ale będzie on droższy od tego z zabezpieczeniem.
  • wiek pojazdu – wysokość oprocentowania kredytu wzrasta proporcjonalnie do wzrostu wieku pojazdu.

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Podpisując umowę o kredyt hipoteczny, wiążemy się z bankiem na 20 a nawet na 30 lat. Wybierając bank, w którym będziemy ubiegać się o kredyt hipoteczny, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jednymi z najważniejszych są:

  • okres spłaty kredytu – od niego m.in. uzależniona jest wysokość miesięcznej raty (kredyt hipoteczny można spłacać przez 30 lat. Im dłuższy jest okres spłaty, tym niższa rata);
  • oprocentowanie kredytu, a zwłaszcza jeden z jego składników – marża banku;
  • prowizja za udzielenie kredytu (niektóre banki rezygnują z jej pobierania w zamian np. za skorzystanie z ubezpieczenia na życie lub od utraty pracy); sposób spłaty (raty równe lub malejące).
  • zabezpieczenie przejściowe (do momentu ustanowienia księgi wieczystej i/lub wpisu hipoteki) – może ono mieć formę ubezpieczenia lub podwyższonej marży. 
  • opłata za wycenę nieruchomości (niektóre banki mogą opierać się na wewnętrznej wycenie, inne zaś wymagać dostarczenia tzw. operatu szacunkowego, czyli wyceny wykonanej przez rzeczoznawcę majątkowego. Jej koszt w znacznej większości przypadków ponosi kredytobiorca). 

Jeżeli zamierzamy dokonywać nadpłat czy spłacić kredyt przed terminem, powinniśmy przyjrzeć się opłacie za wcześniejszą spłatę kredytu (zazwyczaj jest ona pobierana przez pierwsze 2 – 3 lata spłaty kredytu). Nie można też przejść obojętnie obok kwestii dodatkowych produktów, z których będziemy musieli skorzystać w zamian za zaoferowane nam korzystniejsze warunki kredytowania.

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową?

Dobrze dobrana karta kredytowa może być dla nas deską ratunku w wielu sytuacjach. Wygoda, łatwość i bezpieczeństwo dokonywanych transakcji to główne cechy odpowiedniej karty. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

  • opłaty za wydanie i użytkowanie karty – w zależności od banków, opłaty za wydanie kart kredytowych są bardzo zróżnicowane – wynoszą od 0 do nawet ponad 100 zł. Zwróćmy uwagę, czy brak opłat za kartę obowiązuje przez cały okres trwania umowy, czy tylko w pierwszym roku. Najczęściej zwolnienie z opłaty następuje po wykonaniu kilku określonych warunków (zwykle po dokonaniu umownej liczby transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę)
  • koszt wypłaty gotówki z bankomatów – karta kredytowa ma z reguły służyć do wykonywania transakcji bezgotówkowych, dlatego za wypłatę z bankomatów trzeba niemało zapłacić. Banki ustalają wysokość prowizji dodatkowej, która wynosi średnio 3 – 4% wartości wypłacanej w bankomacie gotówki.
  • oprocentowanie kredytu ma karcie – oprocentowanie kart kredytowych jest uzależnione od wysokości stopy procentowej ustalanej przez RPP, obecnie może wynosić maks. 10%. W oparciu o oprocentowanie karty naliczane są odsetki za każdy dzień, w którym zaistniało zadłużenie na karcie, dlatego ważne jest spłacanie zadłużenia w terminie i wysokości całej należnej kwoty.
  • dodatkowe produkty – upewnijmy się, czy wraz z zakupem karty nie jesteśmy zmuszeni do kupna innych produktów, takich jak np. ubezpieczenie. Dodatkowy produkt sprawi, że nasze miesięczne koszty użytkowania będą wyższe.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę hipoteczną?

Podejmując decyzję o tym, w którym banku weźmiemy pożyczkę hipoteczną powinniśmy zwrócić uwagę na następujące związane z nią kwestie:

  • oprocentowanie pożyczki, a zwłaszcza jego część ustalaną przez bank - marżę.
  • wysokość prowizji za udzielenie pożyczki (pobierana ona jest jednorazowo, a jej kwota zależy od kwoty pożyczki). Bank może zrezygnować z jej naliczenia, w zamian za to pożyczkodawca może być zobowiązany do przystąpienia do ubezpieczenia na życie czy od utraty pracy; sposób spłaty (raty równe lub w raty malejące);
  • okres spłaty (pożyczkę hipoteczną można spłacać maksymalnie przez 20 - 25 lat. Im dłuższy jest okres spłaty, tym niższa rata) – ma on wpływ m.in. na wysokość miesięcznej raty.
  • koszt zabezpieczenia przejściowego pobieranego do momentu dokonania wpisu hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości – w zależności od banku zabezpieczeniem przejściowym może być ubezpieczenie lub podwyższona marża);
  • koszty związane z wyceną nieruchomości – niektórym bankom wystarczą wewnętrzne wyceny, inne będą wymagały dostarczenia wyceny wykonanej przez rzeczoznawcę majątkowego, której koszt zazwyczaj ponosi pożyczkobiorca.

Jeśli planujemy dokonać częściowej lub całkowitej spłaty pożyczki w pierwszych 2 czy 3 latach jej spłaty powinniśmy sprawdzić ile wynosi opłata za wcześniejszą spłatę. Trzeba także pamiętać, że bank – pożyczkodawca na pewno będzie chciał sprzedać nam dodatkowe produkty (np. konto osobiste, kartę kredytową czy ubezpieczenie), choćby w zamian za korzystniejsze warunki cenowe pożyczki.